Wpisz numer artykułu i ilość.

+

Terminy i warunki dostarczania roślin | sezon wiosenny

Materiał roślinny dostarczamy w czasie odpowiednim do sadzenia. Wysyłka ma miejsce według konkretnego asortymentu dzięki czemu gwarantujemy, że zamówienie będzie zrealizowane w najlepszym terminie.

Terminy doręczania roślin:

Nasiona

luty/marzec:

Nasiona zaczniemy wysyłać w czasie, w którym nie zagrażają już największe przymrozki.

Nasiona wysyłane są z innych hal ekspedycyjnych i dlatego z powodów technicznych nie można ich wysłać razem z innymi zamówionymi artykułami.

od poloviny září

od marca:

- rośliny cebulowe, rośliny trwałe, róże, krzewy i drzewa owocowe, krzewy ozdobne i okrywowe, iglaki, rośliny pnące, żywopłoty
od října

od kwietnia:

owoce i warzywa na balkony, rośliny balkonowe, pojemnikowe i pokojowe.

 Rośliny wysyłamy z reguły w jednej przesyłce
, tzn. w czasie, w którym całość zamówienia będzie możliwa do zrealizowania. Zamówienie może zostać rozdzielone do kilku paczek przez Sprzedawcę a to ze względu na ilość zamówionych artykułów. Klientowi opłata transportowa naliczana jest tylko jednokrotnie tzn. kolejne koszty dostawy paczek dotyczące tegoż jednego zamówienia ponosi Sprzedawca.
 
Na Waszą prośbę zamówienie może zostać rozdzielone na dwie lub więcej przesyłek. Rośliny, które można wysłać wcześniej mogą zostać rozdzielone do kilku przesyłek (prośbę należy wpisać do pola z informacją dla sklepu podczas wypełniania formularzu zamówieniowego lub poinformować nas poprzez email: ogrod@starkl.pl ). Do każdej kolejnej, rozdzielonej na prośbę Klienta przesyłki zostanie doliczona połowa opłaty transportowej.

W przypadku sprzedaży nasion obowiązują inne, oddzielne warunki realizacji zamówień i dostawy artykułów. Zamówione nasiona wysyłane zostaną w oddzielnej przesyłce (nie można dołączać innych artykułów do paczki z nasionami). O wysłaniu tej przesyłki zostaniecie poinformowani osobną wiadomością e-mail lub sms. Koszt dostawy wyłącznie nasion wynosi 11,50 zł. 

Wysyłanie roślinnego materiału żywego przeprowadza się zawsze na podstawie aktualnych warunków klimatycznych odpowiadającym możliwości bezpiecznego transportu, z tego powodu rośliny można wysyłać tylko kilkanaście tygodni w roku. 

Charakter oferowanych artykułów nie pozwala zagwarantować doręczenie w konkretnym terminie lub określonym czasie co jest związane z możliwością wysłania konkretnych zamówionych artykułów (przykład: zamówienie z lutego zawierające m.in. pelargonie będzie wyekspediowane w kwietniu, kiedy to można już wysyłać ten asortyment).   

Niezależnie od terminu dostępności podanego w opisie produktu sklep zastrzega sobie prawo do zmiany terminu rozpoczęcia wysyłek w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Transport: Firma kurierska GLS                   

W dniu, w którym rośliny zostaną wyekspediowane nasz serwer wyśle automatyczną, stosowną informację na adres email wpisany w formularzu zamówieniowym. W następnym kroku, w ciągu kilku godzin firma kurierska GLS wysyła kolejną wiadomość na ten sam adres email z informacją o przyjęciu zlecenia doręczenia przesyłki. W wiadomości będzie znajdował się również numer listu przewozowego na podstawie którego można śledzić losy paczki na stronie internetowej Track & Trace oraz w razie potrzeby kontaktować się z firmą kurierską ws. przesyłki. 
W czasie 2-3 dni roboczych od otrzymania wiadomości przez klienta firma GLS powinna doręczyć przesyłkę pod wskazany adres. Jeżeli w formularzu zamówieniowym został podany numer telefonu kurier będzie w jego posiadaniu.

Opłata za dostarczenie przesyłki z roślinami wynosi:

- 14,50 zł (sadzonki/cebulki/drzewka)
- 11,50 zł (nasiona)

Podczas wypełniania formularza zamówieniowego system wyświetli koszt transportu. Opłatę za zamówiony towar należy uiścić kurierowi podczas odbioru przesyłki, na chwilę obecną nie ma możliwości płacenia kartą kredytową, ani przelewem bankowym.

Sklep internetowy nie ma wpływu na godziny doręczeń paczek. W temacie tym proszę kontaktować się z firmą kurierską GLS pod numerem telefonu infolinii: 46 814 82 20 !!!