Terminy dostarczania roślin | sezon jesienny

Materiał roślinny dostarczamy w czasie odpowiednim do sadzenia. Wysyłka ma miejsce według konkretnego asortymentu dzięki czemu gwarantujemy, że zamówienie będzie zrealizowane w najlepszym terminie.

Terminy doręczania roślin:

od poloviny září

od ok. połowy września:

- rośliny cebulowe, rośliny w doniczkach, truskawki
od října

od października:

- rośliny sadzone w gruncie, róże, drzewa i krzewy owocowe, sadzonki żywopłotów, rośliny pnące (dokładny termin zależy od aktualnych warunków klimatycznych - rośliny z gołymi korzeniami można wysyłać w stadium okresu wegetacyjnego)

koncem října

od końca października:

- winorośle i część drzew owocowych


Rośliny wysyłamy z reguły w jednej przesyłce, tzn. w czasie, w którym całość zamówienia będzie możliwa do zrealizowania. Tylko w wyjątkowych sytuacjach przesyłka może być rozdzielona np. z powodu większej ilości artykułów. W takim przypadku w pierwszej kolejności wysyłane są rośliny, które można doręczyć wcześniej. Opłata transportowa naliczana jest tylko jednokrotnie.
 
Na Waszą prośbę zamówienie może zostać rozdzielone na dwie lub więcej przesyłek. Rośliny, które można wysłać wcześniej mogą zostać rozdzielone do kilku przesyłek (prośbę należy wpisać do pola z informacją dla sklepu podczas wypełniania formularzu zamówieniowego lub poinformować nas poprzez email: ogrod@starkl.pl ). Do każdej kolejnej, rozdzielonej przesyłki zostanie doliczona opłata transportowa w wysokości 7,2 zł (w przypadku pierwszej paczki opłata ta wynosi 14,50 zł).

Wysyłanie roślinnego materiału żywego przeprowadza się zawsze na podstawie aktualnych warunków klimatycznych odpowiadającym możliwości bezpiecznego transportu, z tego powodu rośliny można wysyłać tylko kilkanaście tygodni w roku. 

Charakter oferowanych artykułów nie pozwala zagwarantować doręczenie w konkretnym terminie lub określonym czasie co jest związane z możliwością wysłania konkretnych zamówionych artykułów (przykład: zamówienie z lutego zawierające m.in. pelargonie będzie wyekspediowane w kwietniu, kiedy to można już wysyłać ten asortyment).  
 

Niezależnie od terminu dostępności podanego w opisie produktu sklep zastrzega sobie prawo do zmiany terminu rozpoczęcia wysyłek w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.