Wpisz numer artykułu i ilość.

+

Terminy dostarczania roślin | sezon wiosenny

Materiał roślinny dostarczamy w czasie odpowiednim do sadzenia. Wysyłka ma miejsce według konkretnego asortymentu dzięki czemu gwarantujemy, że zamówienie będzie zrealizowane w najlepszym terminie.

Terminy doręczania roślin:

Nasiona

od lutego:

Nasiona zaczniemy wysyłać w czasie, w którym nie zagrażają już największe przymrozki.

Nasiona wysyłane są z innych hal ekspedycyjnych i dlatego z powodów technicznych nie można ich wysłać razem z innymi zamówionymi artykułami.

od poloviny září

od ok. 15 marca:

- rośliny cebulowe, rośliny trwałe, róże, krzewy i drzewa owocowe, krzewy ozdobne i okrywowe, iglaki, rośliny pnące, żywopłoty
od října

od kwietnia:

- rośliny balkonowe, pojemnikowe  i pokojoweRośliny wysyłamy z reguły w jednej przesyłce
, tzn. w czasie, w którym całość zamówienia będzie możliwa do zrealizowania. Tylko w wyjątkowych sytuacjach przesyłka może być rozdzielona np. z powodu większej ilości artykułów. W takim przypadku w pierwszej kolejności wysyłane są rośliny, które można doręczyć wcześniej. Opłata transportowa naliczana jest tylko jednokrotnie.
 
Na Waszą prośbę zamówienie może zostać rozdzielone na dwie lub więcej przesyłek. Rośliny, które można wysłać wcześniej mogą zostać rozdzielone do kilku przesyłek (prośbę należy wpisać do pola z informacją dla sklepu podczas wypełniania formularzu zamówieniowego lub poinformować nas poprzez email: ogrod@starkl.pl ). Do każdej kolejnej, rozdzielonej przesyłki zostanie doliczona opłata transportowa w wysokości 7,2 zł (w przypadku pierwszej paczki opłata ta wynosi 14,50 zł).

W przypadku sprzedaży nasion obowiązują inne, oddzielne warunki realizacji zamówień i dostawy artykułów. Zamówione nasiona wysyłane zostaną w oddzielnej przesyłce (nie można dołączać innych artykułów do paczki z nasionami). O wysłaniu tej przesyłki zostaniecie poinformowani osobną wiadomością e-mail lub sms. Koszt dostawy wyłącznie nasion wynosi 11,50 zł.
 

Wysyłanie roślinnego materiału żywego przeprowadza się zawsze na podstawie aktualnych warunków klimatycznych odpowiadającym możliwości bezpiecznego transportu, z tego powodu rośliny można wysyłać tylko kilkanaście tygodni w roku. 

Charakter oferowanych artykułów nie pozwala zagwarantować doręczenie w konkretnym terminie lub określonym czasie co jest związane z możliwością wysłania konkretnych zamówionych artykułów (przykład: zamówienie z lutego zawierające m.in. pelargonie będzie wyekspediowane w kwietniu, kiedy to można już wysyłać ten asortyment).  
 

Niezależnie od terminu dostępności podanego w opisie produktu sklep zastrzega sobie prawo do zmiany terminu rozpoczęcia wysyłek w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.