Wpisz numer artykułu i ilość.

+

Poradnik uprawy

Powojnik 'Comtesse de Bouchaud'

Powojnik 'Comtesse de Bouchaud'

Opis

Clematis. Ten gęsto rosnący powojnik o słodkich, różowych kwiatach szybko pokryje stary płot, pergole, a nawet małe drzewko. Naturalną podporę stanowić może krzew lub iglak, którym powojnik użyczy swoje kwiaty, przy czym w żaden sposób im nie zaszkodzi. Czuje się dobrze również w doniczce na balkonie. W doniczce.


Nie przegap tego : W przypadku powojników zawsze należy pod uwagę, że pierwsze kwitnienie może nie mieć jeszcze pełnego koloru charakterystycznego dla danej odmiany. Kolor jest zwykle jaśniejszy, w niektórych przypadkach prawie biały. W kolejnych latach, po wzmocnieniu roślin, kwiaty stają się obfitsze. W odpowiednich warunkach katalogowych kolorów można spodziewać się po ok. 3-4 latach.

Pokazać więcej

Zwinąć

Rabat cenowy
  • Cena za 1 opakowanie: 29.90 zł

  • Cena od 3 opakowań:27.90 zł

+

-

Powojniki przeznaczone na obficie kwitnący żywopłot!

Nazwa botaniczna: Clematis 'Comtesse de Bouchaud'
Numer artykułu: 070590
Doniczka: 9 cm
Wysokość dorosłej rośliny: do 400 cm
Przezimowanie: okryć na zimę
Stanowisko: na słońcu

Sadzenie, Kwitnienie

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Sadzenie
Kwitnienie

Poradnia

  • Pozycje z (*) są obowiązkowe. Proszę sprawdzić poprawność adresu e-mail , w przeciwnym wypadku możesz nie otrzymać odpowiedzi .

Nie znalazłeś/aś potrzebnej informacji dot. tej rośliny? Wyślij zapytanie, postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

Wyślij zapytanie

Poradnik uprawy i pielęgnacji roślin

Wydrukować instrukcję Rozwinąć Zwinąć
Dzikie pędy
Nie tworzą dzikich pędów.
Nawadnianie

W pierwszych latach po zasadzeniu podlewać należy podczas suchszych okresów. Przede wszystkim rośliny pnące umieszczone blisko ścian domów mają ograniczony dostęp do wody deszczowej.

Nawożenie

Od drugiego roku po posadzeniu należy nawozić nawozem przeznaczonym dla roślin pnących, w okresie od marca do początku sierpnia.

Odległość roślin

Rośliny powinno sadzić się w odległości 1-2 m.

Ochrona roślin

Rośliny nie wymagają specjalnej ochrony, ochrona roślin jest podporządkowana zasadom ogólnym.

Okres sadzenia

Marzec - maj oraz październik - do zamarznięcia gleby, rośliny w pojemnikach całorocznie.

Przycinanie

Roślin pnących z reguły nie przycina się, jedynie w przypadku zbytniego rozrastania się można je skrócić. W przypadku chmielu ozdobnego jesienią obumrze cala jego część nadziemna, ale wiosną roślina znów odrośnie z korzeni.

Sadzenie

Rośliny pnące przeważnie sadzi się ściśle przy ścianach domowych, dlatego należy wykopać duże i szerokie dołki oraz ewentualnie usunąć gruz budowlany, który tam zalega. Dołki należy wypełnić mieszanką żyznej ziemi ogrodowej i ziemi kwiatowej. Rośliny pnące dostarczamy klientom najczęściej w pojemnikach, które przed zasadzeniem należy usunąć. Korzeni i części nadziemnych nie skracać. Po zasadzeniu obficie podlać, ponieważ gleba przy ścianach może często bardzo mocno wyschnąć.
Rośliny, które same nie pną się potrzebują do właściwego rozwoju konstrukcji. Bluszcz i winobluszcz nie potrzebują dodatkowych struktur do wzrostu. Glebę należy regularnie spulchniać i nawadniać.

Tekst ogólny

Rośliny te w większości rosną szybko i służą do zazielenienia ścian oraz pergoli.

Zapylanie

W niniejszym poradniku temat zapylania opisany jest wyłącznie w przypadku drzew owocowych.

Zimowa ochrona

Zalecamy przykrywać ziemie wokół roślin pnących gałęziami drzew iglastych. W przypadku powojników należy okryć korzenie kompostem lub liśćmi.

Powiązane artykuły