Wpisz numer artykułu i ilość.

+

Poradnik uprawy

Cranberry (Żurawina)

Cranberry (Żurawina)

Cena promocyjna

Opis

Ekstra wielkie, czerwone owoce wielkości agrestu z delikatnie cierpkim posmakiem. Dzięki wysokiej zawartości witamin i minerałów zdrowo wpływa na organizm. Wszechstronnego użytku. Będziesz mieć dość owoców do wyrobu dżemów, kompotów, zamrażania i wytłaczania soków. Smakosze docenią je jako dodatek do mięsa i sosów. Dzięki naturalnym konserwantom owoce można długo przechowywać w lodówce. Żurawina lubi kwaśną glebę wymieszaną z torfem, szybko rozrasta się w rewelacyjny dywan. Wysyłamy jedynie silne rośliny w doniczkach.

Przeznaczone do mięsa!
Zdrowa rozkosz dla małych i dużych!
Znakomicie nadaje się również do donic na tarasy i balkony!
Obfity urodzaj delikatnych owoców!

Pokazać więcej

Zwinąć

  • Cena pierwotna18.90 zł

  • Cena za 1 opakowanie: -11 % 16.90 zł

+

-

Witaminowa bomba !

Nazwa botaniczna: Vaccinium macrocarpon
Numer artykułu: 150061
Doniczka: 9 cm
Przezimowanie: roślina mrozoodporna
Wielkość (cm): 20/25
Stanowisko: na słońcu

Sadzenie, Zbiory

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Sadzenie
Zbiory

Poradnia

  • Pozycje z (*) są obowiązkowe. Proszę sprawdzić poprawność adresu e-mail , w przeciwnym wypadku możesz nie otrzymać odpowiedzi .

Nie znalazłeś/aś potrzebnej informacji dot. tej rośliny? Wyślij zapytanie, postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

Wyślij zapytanie

Poradnik uprawy i pielęgnacji roślin

Wydrukować instrukcję Rozwinąć Zwinąć
Tekst ogólny

Ta wrzosowata roślina okrywowa preferuje obszary słoneczne, kwaśne, drożne, lekkie i próchnicze gleby, lubi również gleby torfowe. Gleby gliniaste oraz gliniasto - piaszczyste zaleca się wzbogacić w zmielony torf, ciężkie i wapniste gleby nie są wskazane. Ważna jest równomiernie rozłożona wilgoć w całym okresie wegetacji.
Nawozić należy ze szczególną ostrożnością, zbyt duże ilości nawozu mogą zmniejszyć płodność żurawiny. Rozwojowi tych roślin pomaga zbutwiała materia organiczna. Na wiosnę warto stosować nawozy zwiększające kwasowość gleby.
Cranberry najobfitsze zbiory osiągają w 4 – 5 roku od czasu zasadzenia. Na wiosnę 2 – 3 razy zastosujcie nawóz przeznaczony dla roślin wrzosowatych. Nawozić należy regularnie, żeby osiągnąć prawidłowy wzrost i owocowanie rośliny. Najlepszym nawozem jest nawóz wieloskładnikowy złożony ze wszystkich możliwych składników odżywczych. Nawozić należy na wiosnę do końca sierpnia. Woda, którą podlewany żurawinę nie powinna zawierać wapń, najlepsza jest „deszczówka”. Na obszarach o słabej wilgotności gleby należy ze szczególna uwagą regularnie podlewać.
W pierwszych latach po wysadzeniu żurawinę lepiej nie przycinać, w późniejszych natomiast każdego roku usuwamy jedynie obumarłe, chore cienkie łodyżki. Krzew można według potrzeby przerzedzić.
Roślinę można rozmnażać poprzez rozszczepianie w czerwcu. Rozmnażania z zimowych pnących pędów nie przynosi pożądanych efektów. W drugim roku po wysadzeniu będzie pierwszy zbiór.
Cranberry są mrozoodporne, ale mimo to lepiej system korzeniowy zabezpieczyć np. poprzez okrycie ziemi agrowłókniną.
Pierwsze płody będą troszkę mniejsze niż te, które osiągną wiek dorosły. Zdrowe krzewy będą rodzić owoce nawet przez 50 lat.
Owoce zawierają ogromne ilości witaminy C i dzięki kwaśnemu smakowi wykorzystuje się je do produkcji dżemów i soków. Znakomicie smakują w kombinacji z innymi owocami np. w kompotach.

 

Powiązane artykuły