Wpisz numer artykułu i ilość.

+

Poradnik uprawy

1 szt. Jagoda kamczacka 'Niebieski Triumf' + 1 szt. Jagoda kamczacka 'Blue King'

1 szt. Jagoda kamczacka 'Niebieski Triumf' + 1 szt. Jagoda kamczacka 'Blue King'

Opis

1 szt. Jagoda kamczacka 'Niebieski Triumf' + 1 szt. Jagoda kamczacka 'Blue King' (2 szt./1 opakowanie).

Jagoda kamczacka 'Niebieski Triumf'
Lonicera kamtschatica. Zbiór świeżych owoców już 14 dni przed truskawkami ! Kwiaty są samopylne, zapylane przez owady. Owocuje już w połowie maja. Plony z jednego krzewu wynoszą nawet 5 kg ! Zupełnie niewymagająca w pielęgnacji, należy ograniczyć się jedynie do obfitego podlewania i nawożenia. Odpowiada jej jakakolwiek gleba – w przeciwieństwie do zwykłych jagód nie wymaga żadnego specjalnego kwaśnego substratu. Nie jest podatna na choroby i szkodniki. Roślina jest mrozoodporna do -45 °C. Owoce zawierają dużą ilość witaminy B i C oraz ważne mikroelementy i przeciwutleniacze. Owoce można wykorzystać do bezpośredniej konsumpcji, ciast oraz domowych dżemów. Podczas jesiennej ekspedycji rośliny pozbawione są liści, tak przygotowane zaczną kiełkować wczesną wiosną. Dorasta do 1,5 m. Można uprawiać również w donicy na tarasie. W celu zwiększenia urodzaju zalecamy uprawiać więcej krzewów. W doniczce.

Jagoda kamczacka 'Blue King'
Lonicera kamtschatica. Smakiem przypomina. Dojrzewa wcześnie jeszcze przed truskawkami. Płody pojawiają się już w maju i zawierają niewiarygodne ilości witaminy C, dlatego warto mieć jagodę kamczacką w swoim ogródku! Rośliny nie potrzebują specjalnych warunków, rosną w każdej glebie ogrodowej. Największy zbiór uzyskacie z 1 - 2 letnich pędów. Stare pędy należy usuwać. Na wiosnę należy uważnie podlewać, tak żeby gleba nie wyschła. Roślina jest w pełni mrozoodporna, można ją uprawiać w gruncie i donicy. Odmiana ‘BLUE KING’ jest częściowo samopylna, zalecamy sadzić razem z odmianą ’NIEBIESKI TRIUMPH’, dzięki czemu zbiory będą obfitsze!

Pokazać więcej

Zwinąć

Zniżka
  • Cena za 1 opakowanie: 48.90 zł

+

-

Zniżka

Zamiast 53.80 zł tylko 48.90 złOszczędzicie 4.90 zł!

Obfity zbiór wielkich owoców!

Nazwa botaniczna: Lonicera kamtsch. 'Blue King'+'Blaue Triumph'
Numer artykułu: 151592
Doniczka: 12 cm
Wysokość dorosłej rośliny: do 150 cm
Przezimowanie: roślina mrozoodporna
Wielkość (cm): 30/+
Stanowisko: na słońcu

Sadzenie, Kwitnienie, Zbiory

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Sadzenie
Kwitnienie
Zbiory

Poradnia

  • Pozycje z (*) są obowiązkowe. Proszę sprawdzić poprawność adresu e-mail , w przeciwnym wypadku możesz nie otrzymać odpowiedzi .

Nie znalazłeś/aś potrzebnej informacji dot. tej rośliny? Wyślij zapytanie, postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

Wyślij zapytanie

Poradnik uprawy i pielęgnacji roślin

Wydrukować instrukcję Rozwinąć Zwinąć
Tekst ogólny

- Sadzenie: od marca do maja i od września do listopada. W przypadku roślin uprawianych w doniczkach należy zawsze upewnić się, że użyto wysokiej jakości gleby. Pojemniki z roślinami mają ograniczoną przestrzeń, więc nie warto oszczędzać na glebie.

W przypadku roślin uprawianych w gruncie wybierz miejsce z dobrą glebą ogrodową. Po zasadzeniu dobrze podlać.


- Nawożenie: regularne nawożenie jest konieczne, aby zapewnić obfity wzrost. Możesz użyć długo działającego nawozu, który jest mieszany z glebą i powoli dostarczany roślinom. Ponadto, gdy rośliny będą już w pełni rosły, możesz nawozić raz w tygodniu specjalnym płynnym nawozem do roślin zielonych. Ostrzeżenie: nigdy nie stosuj obornika do suchej gleby, zawsze należy dobrze podlewać rośliny!


- Przycinanie: drobne przycinanie redukcyjne można wykonać wiosną.


- Podlewanie: uprawiana w doniczce powinna być regularnie podlewana, ale należy uważać, żeby nie przesadzić z wodą, ponieważ system korzeniowy można uszkodzić. Zimą umiarkowanie, idealnie tak, żeby gleba nie wyschła całkowicie. Przy zimowaniu w temp. ok. 8°C wystarczy podlewać 1x na 10 dni.
W uprawie gruntowej, w suche dni należy nawadniać w czasie, gdy zakłada się jak najmniejszą utratę wilgoci najlepiej wcześnie rano lub późno wieczorem. Przez pewien czas woda utrzymuje się tylko w górnej warstwie gleby, gdzie łatwo może zostać odparowana pod wpływem światła słonecznego lub wiatru.