Wpisz numer artykułu i ilość.

+

Poradnik uprawy

1 szt. Fuksja Swingtime+ 1 szt. Fuksja Dark Eyes

Opis

Fuchsia hybr. Różnokolorowe kwiaty wystają nad ciemnozielonymi liśćmi. Fuksje najlepiej rosną w półcieniu i cieniu, w odpowiednio wilgotnej ziemi. Przezimują w mrozoodpornym pomieszczeniu.

Pokazać więcej

Zwinąć

Nowość
Zniżka
  • Cena za 1 opakowanie: 16.90 zł

  • W opakowaniu2 szt.

Zniżka

Zamiast 17.80 zł tylko 16.90 złOszczędzicie 0.90 zł!

Idealne do cienia!

Nazwa botaniczna: Fuchsia Hybr. Swingtime+ Dark Eyes
Numer artykułu: 100362
Wysokość dorosłej rośliny: 60 - 80 cm
Przezimowanie: wnętrze mrozoodporne
Stanowisko: w półcieniu / w cieniu

Sadzenie, Kwitnienie

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Sadzenie
Kwitnienie

Poradnia

  • Pozycje z (*) są obowiązkowe. Proszę sprawdzić poprawność adresu e-mail , w przeciwnym wypadku możesz nie otrzymać odpowiedzi .

Nie znalazłeś/aś potrzebnej informacji dot. tej rośliny? Wyślij zapytanie, postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć.

Wyślij zapytanie

Poradnik uprawy i pielęgnacji roślin

Wydrukować instrukcję Rozwinąć Zwinąć
Dzikie pędy
Nie tworzą dzikich pędów.
Nawadnianie

Nawadnianie nie powinno przeprowadzać się schematycznie, ale zgodnie z potrzebą roślin. Zalecamy spulchnić ziemię przed podlaniem, ponieważ w przypadku, gdy rośliny oddzielone są od ściany skrzynki balkonowej woda mogłaby odpływać powstałą szczeliną.

Nawożenie

W celu osiągnięcia obfitości kwiatów niezbędne jest regularne nawożenie.
W dzisiejszych czasach do dyspozycji są nawozy pełnoskładnikowe, które należy aplikować bezpośrednio do ziemi, gdzie następnie będą powoli uwalniane substancje odżywcze. Rośliny w fazie pełnego wzrostu można dodatkowo nawozić płynnym nawozem, 1x w tygodniu. 

 
Uwaga: Nigdy nie wolno nawozić na suchą ziemię, wcześniej należy ewentualnie obficie podlać ! Żółknięcie liści może oznaczać nadmiar wody bądź niedobór żelaza, który można bez problemu uzupełnić odpowiednim nawozem.

Odległość roślin

Na 1 m skrzynki balkonowej można posadzić 6 - 8 roślin (według ich wielkości).

Ochrona roślin

Rośliny balkonowe nie potrzebują specjalnej ochrony. Żółknięcie liści lub lekki atak mączniaka wiąże się najczęściej z nawożeniem lub nawadnianiem. Żółte liście oznaczają nadmiar wody bądź niedobór żelaza, który można uzupełnić specjalnym nawozem. Lżejsze wystąpienie mączniaka spowodowane jest zazwyczaj nadmiarem wody. Przy ewentualnym pojawieniu się mszyc lub mączlików należy zastosować odpowiedni preparat.

Okres sadzenia

Połowa kwietnia - czerwiec.
Kwiaty balkonowe niekiedy sadzi się już wcześniej jako pikowane. Gdy nastaną ciepłe dni należy wystawić je na zewnątrz i bezwarunkowo chronić przed późnymi przymrozkami.

Przycinanie

Przekwitnięte kwiatostany należy usunąć.

Sadzenie

Każda skrzynka balkonowa powinna zawierać na dnie lub w dole przedniej strony, według swej długości, 2 - 4 otwory do odprowadzania nadmiaru deszczowej wody lub wody z podlewania. Otwory należy zakryć glinianymi odłamkami lub fragmentami cegieł, żeby nie zostały zatkane przez korzenie lub ziemię. W większej skrzybce kwiatowej rośliny czują się zdecydowanie lepiej ! Letnie kwiaty należy sadzić do substratu włącznie z ich torfową bryłą (bez pojemnika) i natychmiast podlać. Skrzynek nie powinno się napełniać do końca ziemią, żeby w późniejszym czasie nie wylewała się woda. 
Większość roślin balkonowych to rośliny jednoroczne lub nie są odporne na zimę, dlatego sadzenie należy przeprowadzać relatywnie późno, tzn. już po ostatnich przymrozach. Naturalnie skrzynki można obsadzić już wcześniej, ale na zewnątrz wystawić je dopiero po przymrozkach.

Tekst ogólny

Większość naszych kwiatów balkonowych (pelargonie, fuksje itp.) została wyhodowana w ten sposób, żeby można było je uprawiać z powodzeniem nawet na umiarkowanie małej powierzchni, a nawet w gruncie. Ograniczona powierzchnia w skrzynce kwiatowej musi jednak posiadać jak najlepszą ziemię. Musi być pulchna, próchnicza i wiążąca wilgoć. Sprawdzona jest mieszanka ziemi ogrodowej i kwiatowej oraz piasku i torfu. Mieszankę tą należy w każdym roku odnawiać. Najlepiej używać gotowych, zmieszanych substratów. 
Nie należy oszczędzać na ziemi, ponieważ tylko z najlepszą ziemią osiągnięty zostanie pożądany sukces!

Zapylanie

W niniejszym poradniku temat zapylania opisany jest wyłącznie w przypadku drzew owocowych.

Zimowa ochrona

Rośliny balkonowe należy przezimować w pomieszczeniu mzrozoodpornym, przewiewnym i niezbyt ciemnym, w którym rośliny powinny pozostać od października do kwietnia, a w regionach zagrożonych przymrozkami nawet do maja. Podlewać należy zgodnie z potrzebą, ziemia w żadnym przypadku nie może wyschnąć.
Im cieplejsze pomieszczenie do przezimowania, tym większe zapotrzebowanie na wodę.
Przy zimowaniu w nazbyt ciepłym, zamkniętym pomieszczeniu rośliny mogą być zaatakowane przez tarczniki lub bawełnice. W tym wypadku warto delikatnie opryskać odpowiednim preparatem.

Powiązane artykuły