Wpisz numer artykułu i ilość.

+

  • Usunąć filtry
  • Zakres cenowy

  • Nasza propozycja

Mikoryza i inne naturalne preparaty


Mikoryza (w dosłownym tłumaczeniu grzybokorzeń) - jest to naturalne zjawisko współżycia pomiędzy bardzo pożytecznymi grzybami i naszymi roślinami. Występuję w przyrodzie od milionów lat, w ogrodach niestety trudno ją dostrzec ze względu m.in. na chemiczną ingerencję w glebę poprzez nawozy, osiedlanie się ludzi (budowy) itp.

 

Na czym polega?

Włókna zaaplikowanej grzybni mikoryzowej rozrastają się w glebie pod rośliną, wnikają w jej korzenie lub osiadają na ich powierzchniach. Zjawisko to powoduje, że roślinie poprzez grzybnię do korzenia, a następnie do części nadziemnej rośliny dostarczane są woda i składniki mineralne wydobyte z głębszych pokładów gleby. Korzeń rośliny bez grzybni mikoryzowej sam nie dosięgnie.

 

Jakie są korzyści?

Przeogromne i nie do zastąpienia. Dzięki grzybni mikoryzowej rośliny uprawiane w ogrodzie, w donicy, w szklarni, w skrzynkach balkonowych mają najlepsze warunki do rozrostu i kwitnienia. Rośliny są silniejsze, szybciej rosną, dłużej i obficiej kwitną, płodzą więcej owoców, które są jędrniejsze i lepiej smakują. Poza tym rośliny stają się bardziej odporne na suszę, przymrozki oraz nadmierne zasolenie gleby.

Sortować według
Wyświetla się z 8 pozycji artykułów w wybranej kategorii