Szybkie zamówienie Help

+

-

Katalog Katalog on-line

Lilie drzewiaste ´Pretty Women´

Lilie drzewiaste ´Pretty Women´

Opis

Bezapelacyjnie największe kwiaty. Biała barwa najlepiej uwidoczni się wśród otaczającej zieleni.
Lilie te nie wzbudzają żadnych wątpliwości, iż są prawdziwym unikatem. Naprawdę wielkie ! Ich wysokość może wynieść nawet 2 metry, a na każdym pędzie jest do 20 pojedynczych kwiatów. W okresie kwitnienia nikt ich nie przeoczy w Waszym ogrodzie. Olbrzymie kwiaty na 2 – metrowych łodygach. Z pewnością będą wzbudzać zainteresowanie ! Lilie uwielbiają słońce, nie są wymagające.

Gigantyczne drzewiaste lilie !
Specjalna wielkość: Extra-XXL !
Niepowtarzalne, niespotykane !

Więcej informacji znajdziesz tutaj: Lilie

Pokazać więcej

Zwinąć

  • Cena 15.9 zł

+

-

Olbrzymie kwiaty na silnych nawet 2 – metrowych pędach !

Nazwa botaniczna: Lilium ´Pretty Women´
W opakowaniu 2 szt.
Numer artykułu: 034520
Kwiat cięty: Tak
Przezimowanie: roślina mrozoodporna
Miejsce sadzenia na słońcu

Sadzenie, Kwitnienie

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
Sadzenie
Kwitnienie

Poradnik uprawy i pielęgnacji roślin

Wydrukować instrukcję Rozwinąć Zwinąć
cięcie
Większość zimoodpornych cebulek i bulw może pozostać w ziemi przez dłuższy czas. Warunkiem jest to, że cierpliwie poczekamy na zżółknięcie i zaschnięcie ulistnienia. Te żółte i brązowe liście dadzą się potem wykręcić i nie przeszkadzają innym roślinom. Abyśmy im to umożliwili, dobrze jest zaplanować ich stanowisko u podnóża drzewa lub przed grupami krzewów, ponieważ np. na trawniku – jeśli jeszcze nie zeschły – przeszkadzają w koszeniu.
Dla cebul szkodliwe jest tworzenie nasion, dlatego przekwitnięte kwiaty jak najszybciej usuniemy.
Jeśli jednak chcemy cebulki (tulipany, narcyzy, hiacynty) wyjąć z ziemi, poczekamy, aż liście zwiędną i wszystko, co przekwitnęło, odetniemy. W ciągu lata umieści się dobrze oczyszczone cebulki w suchym i - jeśli to możliwe - cgłodnym pomieszczeniu.
czas sadzenia
wiosną:  dalie, mieczyki, begonie, czermienie, pacioreczniki
jesienią: tulipany, narcyzy, hiacynty, lilie, śnieżyczki
Oferta roślin cebulowych wyznacza czas ich sadzenia.
dzikie pędy
Nie tworzą dzikich pędów.
nawadnianie
Oprócz podlania po zasadzeniu dalsze nawadnianie nie jest konieczne.
nawożenie
Jak tylko pojawią się wiosną pędy, nawozimy nawozem ogranicznym.
odległość roślin
Cebulki sadzimy tylko w grupkach. Wzajemna odległość pojedynczych cebulek odpowiada mniej więcej głębokości ich sadzenia.
ochrona roślin
Norniki chętnie ogryzają cebulki.
Ochrona: sadzenie cebulek w specjalnych koszykach do sadzenia, które nie umożliwiają nornikom dostępu do nich.
Inna specjalna ochrona nie jest konieczna.
sadzenie
W jednej grupce sadzimy - w przypadku wielkokwiatowych oraz w razie niedostatku miejsca- 5 – 15 sztuk, w przypadku drobnokwiatowych proporcjonalnie więcej.
Cebulki sadzimy dwa razy głębiej niż wynosi wysokość cebulki, tzn. wielkie cebulki (tulipany, hiacynty, narcyzy) umieścimy na głębokości 12 – 15 cm, małym cebulkom (krokusom, cebulicom, śnieżyczkom) wystarczy głębokość 5 – 8 cm. Wzajemna odległość pojedynczych cebulek wewnątrz grupy odpowiada mniej więcej głębokości sadzenia. Sadzimy przy pomocy łopatki do sadzenia albo sadzarki do cebulek. Posadzone cebulki porządnie podlejemy.
Uwaga: czubek cebuli musi być zawsze skierowany do góry! Roślinami cebulowymi i bulwiastymi, kwitnącymi latem i jesienią a sadzonymi wiosną, są mieczyki, frezje, montbrecje, dalie, begonie itp. Biorąc pod uwagę ich wrażliwość na mróz sadzimy je – z wyjątkiem begonii (wstępna uprawa w domu) – dość późno, najlepiej w porze nie zagrożonej mrozami, mniej więcej w połowie maja. W cieplejszych regionach możemy umieścić bulwy w ziemi już w kwietniu.
tekst ogólny
Rośliny cebulowe rosną w każdej glebie, najlepiej jednak w pulchnej, wzbogaconej torfem i kompostem liściowym. Gleba nie potrzebuje głębokiej kultywacji. Rośliny cebulowe dobrze kwitną również w skrzynkach balkonowych i w innych pojemnikach. Kto chce cieszyć się, od późnej zimy aż do zawansowanej wiosny, z szeregu nieprzerwanie kwitnących roślin, ten wykorzysta bogatą ofertę cebulowych i bulwiastych roślin.
Sezon rozpoczynają śnieżyczki, ranniki, wczesne krokusy, narcyzy, cebulice itd., potem spektakl trwa dalej aż do późnych tulipanów w maju. Prawie wszystkie kwitnące wiosną rośliny cebulowe sadzi się od października do pierwszej połowy listopada, póki nie zamarznie ziemia. Nigdy ich nie sadzimy pojedynczo, prędzej w małych czy większych grupkach jednego gatunku lub odmiany. Przy uprawie balkonowej sadzimy kwitnące wiosną rośliny cebulowe w obszernych pojemnikach, jakimi są skrzynki, korytka i wiaderka. Umieścimy je w miejscu osłoniętym przed wiatrem i zapewnimy dostateczną wilgoć. Niezbyt odpowiednie są dość płytkie misy, które nie zapewniają roślinom wystarczającej ochrony.
zapylanie
Sposoby zapylania wprowadzone tylko u drzew owocowych.
zimowa ochrona
Kwitnące latem oraz jesienią rośliny cebulowe i bulwiaste, które nie są odporne na zimę, należy późną jesienią wyjąć z ziemi. Jeśli liście zbrązowiały albo sczerniały, odetniemy je. Cebulki i bulwy pozostawimy w ziemi tak długo, jak to możliwe, aby porządnie dojrzały.
Pod koniec października, w czasie suchego i słonecznego dnia, wykopiemy je i pozostawimy do obeschnięcia w suchym i nie przepuszczającym mrozu miejscu – najlepiej na zewnątrz, by mógł przez nie przepływać dostatek powietrza. Potem możemy je przezimować w piwnicy przy temperaturze 5 - 8 °C.

Powiązane artykuły